Prowadzimy Fundację na Rzecz Kultury WALIZKA

Działamy na terenach o trudnym dostępie do kultury, z dala od kulturalnych centrów.
Za pomocą działań twórczych  włączamy, integrujemy, wspieramy w rozwoju osoby w różnym wieku.
KRS: 0000658951
NIP: 687 196 32 71
Regon: 366357460
Kościuszki 29, 38-500 Sanok
fundacjawalizka@gmail.com   

tel. 512103504

Logo Fundacja na Rzecz Kultury Walizka. Storytelling, spektakle, Podkarpacie, muzyka na żywo, edukacja .

NAPISZ DO NAS:

Opowieści z Walizki
Łęki Dukielskie 179
Łęki Dukielskie 38-450

 

Joanna Sarnecka
512 103 504
j.sarnecka@opowiescizwalizki.pl

 

Ania Woźniak
665603909
awo@opowiescizwalizki.pl

NAPISZ DO NAS - CHĘTNIE ODPOWIEMY:

Twój mail:
Wiadomość:
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

29 sierpnia 2022

Wędrówka Nabu – spektakl opowieści inspirowany
bajką Jarosława Mikołajewskiego

Zapraszamy na opowieść, bajkę-niebajkę, historię, za pomocą której budujemy małe, wędrujące muzeum, w którym chcemy zgromadzić opowieści o dzieciach na granicy i w drodze. Zależy nam na tym, żeby upamiętnić je, ich obecność w tak dziwnych miejscach jak Puszcza Białowieska, mały ponton pośród ogromnego morza, czy rwący nurt rzeki.

 

Ta historia toczy się teraz. Kiedy to czytacie jakieś dzieci ruszają w drogę, inne zatrzymują się zmęczone, jeszcze inne właśnie konfrontują się ze strażnikami w mundurach. To nie jest świat jaki chcielibyśmy zapewnić naszym dzieciom. Podobnie jak rodzice tamtych dzieci martwią się, że jest jak jest. Ale ich dom spłonął, nie ma już dla nich miejsca i życia w dawnym świecie. Droga równa się nadzieja. Dzieci w drodze, jak Odyseusz, nie mają wpływu na wiele rzeczy. Są drobne, kruchei bezbronne w rękach bogów decydujących o ich losie, czasem o życiu. Za to my mamy jakiś wpływ. Bądźmy z nimi, otwórzmy nasze domy, domagajmy się miejsca dla ludzi, którzy po prostu tak jak my chcą żyć, mieć co jeść, uczyć się, cieszyć i kochać. Żaden mur nie może być odpowiedzią na te pragnienia. Świat wokół małej bezbronnej Nabu nie jest jednak taki zły. Piękna przyroda, inni niż ludzcy świadkowie i leśni pomocnicy towarzyszą dziewczynce w drodze. Oni także opowiedzieli nam tę historię. A czy Nabu się uda? Tego nigdy nie wiemy.

 

Nasza opowieść nie jest więc bajką, jest rzeczywistością wielu dzieci, o której chcemy mówić, przypominać, którą chcemy upamiętnić.

 

Spektakl trwa około godziny. Do słów dodajemy jak zawsze muzykę, a także odrobinę teatru, żeby poruszał naszą wyobraźnię i jeszcze bardziej angażował
w tę historię. Z przyjemnością zatrzymamy się potem, by porozmawiać, albo poprowadzić warsztat związany z tematem opowieści.

 

Grają:
Joanna Sarnecka - opowieść, śpiew

Ania Woźniak - opowieść, muzyka, śpiew

 

Produkcja: Opowieści z Walizki 

Paweł Sulik – muzyka 

Lalkę Nabu stworzyła Monalli Dolls