KIM JESTEŚMY

NASZE OPOWIEŚCI

EDUKACJA

PROJEKTY

CO JESZCZE ROBIMY

KONTAKT

opowieści z walizki

Pomysł, projekt graficzny i wykonanie strony: AWo awo@opowiescizwalizki.pl 

Joanna Sarnecka – opowiadaczka, antropolog kultury; uczestniczy aktorsko w przedsięwzięciach teatrów offowych; inicjuje i angażuje się w projekty z pogranicza sztuki i działań społecznych. Tańczy butoh. Pisze opowiadania i prozę poetycką („Dziennik uciekiniera”, Wyd. Oficynka, 2017). Od 2011 roku mieszka

w Beskidzie Niskim. Współpracuje z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie gdzie zajmuje się edukacją teatralną. W 2009 roku wraz z Katarzyną de Latour stworzyła Opowieści z Walizki.

Anna Woźniak – edukatorka historyczna, animatorka kultury, opowiadaczka, archeolożka. Autorka programów edukacyjnych oraz wystaw popularyzatorskich. Z powodzeniem łączy edukację historyczną z kreatywnymi działaniami plastycznymi i teatralnymi. W latach 2012-2017 tworzyła Willę Radogoszcz w Grodzisku Maz. Pochodzi z Sanoka. Mieszka w Warszawie. W Opowieściach z Walizki działa od 2015 r. 

Opowieści z Walizki

Jesteśmy grupą opowiadaczą ożywiającą dawne i współczesne historie i bajki. Inspiracje do swoich działań czerpiemy z wielokulturowej tradycji Polski oraz bogactwa światowego dziedzictwa kulturowego. Muzyka towarzysząca naszym opowieściom jest tradycyjna, ale nie uciekamy od nowych form

i nowej przestrzeni dla dźwięków i tradycyjnych, starych lub rekonstruowanych, instrumentów. Występujemy w kameralnych przestrzeniach; w domach kultury, teatrach, szkołach i przedszkolach, muzeach, świetlicach środowiskowych i zakładach karnych. Gościmy na festiwalach artystycznych. Mieliśmy przyjemność wystąpić  m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania w Warszawie, podczas Festiwalu Literacki Sopot 2016, na Jarmarku Jagiellońskim w Lublinie, kilkukrotnie na Spotkaniach Teatralnych InNowica, podczas Europejskich Dniach Dziedzictwa w Rzeszowie. Kreujemy

i realizujemy projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne. Współpracujemy ze środowiskami zagrożonymi wykluczeniem społecznym: mniejszościami kulturowymi, osobami objętymi opieką świetlic środowiskowych, osobami niepełnosprawnymi, więźniami.

 

Opowieści z Walizki tworzą:

 

 

Walizkę pomagają nam nieść:
 

Piotr Wojnarowski – absolwent kulturoznawstwa i dziennikarstwa, z przypadku aktor od wielu lat uczestniczy w projekcie Teatru PP , epizody serialowe i filmowe. Tworzy i współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi. Od wielu lat współorganizuje Bieszczadzki Przegląd Piosenki Ekologicznej. Uczestnik wielu ogólnopolskich konkursów recytatorskich. Od powstania wspiera konkurs recytatorski poezji rosyjskiej w Sanoku.

Maciej Kierzkowski – muzyk, etnomuzykolog, animator kultury. Producent i wydawca muzyczny. Kompozytor i aranżer. Multiinstrumentalista. Twórca spektakli słowno-muzycznych. Badacz muzyki tradycyjnej i popularnej.

Marcin Żekało – muzykant, twórca,  pasjonat kultury japońskiej, multiinstrumentalista najsilniej zwiazany z japońskim bambusowym fletem shakuhachi. 

 

Maciej Harna  – muzykolog, multiinstrumentalista, pedagog; gra na instrumentach strunowych: lirze korbowej, gitarze, oud, lutni; poszukuje inspiracji min. w muzyce dawnej, dziadowskiej, a także sefaradyjskiej; od 25 lat prowadzi Orkiestrę Jednej Góry Matragonę. 

 

Ewa Kutylak – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Uprawia grafikę warsztatową posługując się klasycznymi technikami graficznymi. Zajmuje się również projektowaniem graficznym, ilustracją i fotografią artystyczną. Prowadzi warsztaty artystyczne. 
 

Katarzyna de Latour – skrzypaczka, perkusistka, gra min. na zabytkowym, drewnianym ksylofonie, skrzypcach, cymbałach i dzwonkach.
 

Monika Jakieła (MandalaStudio) – fotografka, dokumentalistka, stypendystka MKiDN. 

 

Działali z nami: Barbara Songin, Aleksandra Rózga, Agata Hartz, Remigiusz Mazur-Hanaj, Katarzyna Szurman, Agata Krawczyk.