KIM JESTEŚMY

NASZE OPOWIEŚCI

EDUKACJA

PROJEKTY

CO JESZCZE ROBIMY

KONTAKT

Pomysł, projekt graficzny i wykonanie strony: AWo awo@opowiescizwalizki.pl 

Joanna Sarnecka – antropolożka kultury, opowiadaczka w założonej przez siebie grupie Opowieści z Walizki, stypendystka MKiDN. Autorka książki  "Dziennik uciekiniera".  Performerka i aktorka teatrów offowych. Tworzy spektakle ze społecznościami, także grupami zagrożonymi marginalizacją: osobami z niepełnosprawnościami, seniorami, mieszkańcami małych wsi. Tańczy butoh. Prowadzi Fundację na Rzecz Kultury „Walizka”, której celem jest włączanie w kulturę.  

Anna Woźniak – edukatorka historyczna, animatorka kultury, opowiadaczka, archeolożka. Autorka programów edukacyjnych oraz wystaw popularyzatorskich. Z powodzeniem łączy edukację historyczną z kreatywnymi działaniami plastycznymi i teatralnymi. W latach 2012-2017 tworzyła Willę Radogoszcz w Grodzisku Maz. Pochodzi z Sanoka. Mieszka w Warszawie. W Opowieściach z Walizki działa od 2015 r. 

Opowieści z Walizki

Opowiadamy historie z muzyką na żywo. Już od 2009 roku wędrujemy z naszą walizką po wielokulturowej Polsce, ale chętnie przekraczamy granice by poznawać inne, także odległe, kultury poprzez ich baśnie i muzykę. 
Opowieści to droga do poznawania dziedzictwa kulturowego i doświadczania wspólnoty, także międzypokoleniowej. Uczą uważności, ginącej sztuki słuchania. W naszym repertuarze ważne miejsce zajmują tradycyjne baśnie. Dotykają spraw najważniejszych subtelnym językiem metafory.  

 

 

 

Opowieści z Walizki tworzą:

 

 

Walizkę pomagają nam nieść:
 

Piotr Wojnarowski – absolwent kulturoznawstwa i dziennikarstwa, z przypadku aktor od wielu lat uczestniczy w projekcie Teatru PP , epizody serialowe i filmowe. Tworzy i współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi. Od wielu lat współorganizuje Bieszczadzki Przegląd Piosenki Ekologicznej. Uczestnik wielu ogólnopolskich konkursów recytatorskich. Od powstania wspiera konkurs recytatorski poezji rosyjskiej w Sanoku.

Maciej Kierzkowski – muzyk, etnomuzykolog, animator kultury. Producent i wydawca muzyczny. Kompozytor i aranżer. Multiinstrumentalista. Twórca spektakli słowno-muzycznych. Badacz muzyki tradycyjnej i popularnej.

Marcin Żekało – muzykant, twórca,  pasjonat kultury japońskiej, multiinstrumentalista najsilniej zwiazany z japońskim bambusowym fletem shakuhachi. 

 

Maciej Harna  – muzykolog, multiinstrumentalista, pedagog; gra na instrumentach strunowych: lirze korbowej, gitarze, oud, lutni; poszukuje inspiracji min. w muzyce dawnej, dziadowskiej, a także sefaradyjskiej; od 25 lat prowadzi Orkiestrę Jednej Góry Matragonę. 

 

Ewa Kutylak – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Uprawia grafikę warsztatową posługując się klasycznymi technikami graficznymi. Zajmuje się również projektowaniem graficznym, ilustracją i fotografią artystyczną. Prowadzi warsztaty artystyczne. 
 

Katarzyna de Latour – skrzypaczka, perkusistka, gra min. na zabytkowym, drewnianym ksylofonie, skrzypcach, cymbałach i dzwonkach.
 

Monika Jakieła (MandalaStudio) – fotografka, dokumentalistka, stypendystka MKiDN. 

 

Działali z nami: Barbara Songin, Aleksandra Rózga, Agata Hartz, Remigiusz Mazur-Hanaj, Katarzyna Szurman, Agata Krawczyk.